Strona Główna ˇ Kategorie NewsówPiątek, Wrzesień 18, 2020
Nawigacja
Strona Główna
Kategorie Newsów
Kontakt
Plan nauczania
..
...
Tabele

Klasa I - Receptury Eliksirów cz.II
Eliksir leczący rany
Składniki:
Dziesięć ml. Soku z pijawek,
Żółć pancernika,
Odrobina proszku z kła węza,
Sześć korzeni stokrotek
Dwa liście grimerowca.
Sposób przyrządzenia: do wody wrzącej w kotle wlać sok z pijawek należy i gotować, przez trzy minuty. Należy dalej sproszkowane kły węza dodać i zamieszać dobrze w kociołku, następnie wlać żółć pancernika, korzenie wrzucić, oraz liście, grimerowca i warzyć przez około pól godziny. Dobry eliksir żółć jasna winien przybrać.

Eliksir Nienawiści
Składniki:
3 ziarna gorczycy
2 liście mięty
2 krople wody
1 mały kamyk saargo
1 żółtko przepiórczego jaja
Przygotowanie: Rozkruszyć ziarna gorczycy i połączyć z liśćmi mięty. Do kociołka wrzucić kamyk saargo i pokropić wodą w wypadku, gdy płynu będzie za dużo postępować jak w wypadku eliksiru paplania. Płyn mieszać i dodać żółtko jaja, mieszać dalej aż nie zmieni koloru na różowy. Następnie dodać miętę z gorczycą, dalej mieszać. Na końcu eliksir powinien mieć barwę fioletową.

Eliksir Snu
Składniki:
1 liść słonecznika
2 krople rosy
1 mały kamyk saargo
½g sproszkowanych smoczych łusek
Przygotowanie: Wrzucić kamyk do kociołka i zalać 2 kroplami rosy w wypadku, gdy płynu będzie za dużo postępować jak w wypadku eliksiru paplania. Zagotować powstały płyn i dodać liść słonecznika. Mieszać eliksir aż nabierze rumianego koloru. Następnie dodać sproszkowane smocze łuski i mieszać 2 razy zgodnie z ruchem wskazówek i raz w przeciwnym kierunku, aż eliksir stanie się przezroczysty. Odstawić na 1 dzień. Po dniu eliksir powinien mieć ognisty (słoneczny) kolor.

Eliksir Wielosokowy
Składniki:
muchy siatkoskrzydłe
pijawki
ślaz
rdest ptasi
sproszkowany róg dwurożca
skórka boomslanga
odrobina kogoś, w kogo chcemy się zmienić
WARUNKI: -ślaz trzeba zrywać w pełnię księżyca
-muchy siatkoskrzydłe trzeba ważyć 21 dni
Sposób Sporządzenia: do kociołka, w którym winna być wrząca woda, wrzucamy muchy siatkoskrzydłe i przez okres dwudziestu jeden dni je gotujemy. Przez ten czas winno się również, mieszać wywar codziennie. Po tygodniach trzech, gdy muchy są ugotowane dodać slaz trzeba, w pełnie księżyca zerwany koniecznie, oraz rdest ptasi. Dziesięć godzin gotować to należy. Skórkę Boomslanga, Sproszkowany Róg Dwórożca wrzucić do kotła i dzień następny eliksir gotować. Wrzucić pijawki następnie mamy, wymieszać w kotle. I po 4 godzinach dodać możemy "odrobinę człowieka, w którego się zmieniamy". Wywar różny kolor ma, niektórzy mówią, że zależy od zła... zła osoby, którą się stajemy.

Eliksir Rozdymający
Składniki:
- 1L wody
- 1kg bezoaru
- 10 gałek ocznych od diabła morskiego
- 3 szczurze ogony
Nalewamy 1 L wody, podgrzewamy - czekamy na osiągnięcie temp. 100 stopni do wrzącej wody. Wrzucamy 0,5 kg bezoaru mieszając wg ruchu wskazówek 10 razy. Kolor uzyskany: brudno-zielony. Czekamy chwilkę i dodajemy 5 gałek ocznych, mieszamy według wskazówek 5 razy. Kolor: czerwono-krwisty. Dodajemy 2 szczurze ogony pokrojone w kostki i mieszamy 15 razy wolno nie wg wskazówek. Kolor czarny. Dodajemy resztę bezoaru i robimy, co wyżej tj. mieszamy szybko wg wskazówek 10 razy. Kolor: niebieski. Dodajemy szczurzy ogon także w kostkach: mieszamy 7 razy wolno NIE wg wskazówek. Dodajemy resztę gałek ocznych mieszamy według wskazówek 5 razy. Uzyskany kolor powinien mieć barwę ciemno-czerwoną.

Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Elena McCarthy © 2006

15822 Unikalnych wizyt

PHP-Fusion v6.01.6 © 2003-2005


Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie