Strona Główna ˇ Kategorie NewsówPiątek, Wrzesień 18, 2020
Nawigacja
Strona Główna
Kategorie Newsów
Kontakt
Plan nauczania
..
...
Tabele

Klasa I - Receptury Eliksirów cz.III
Wywar Tojadowy
Składniki:
18 kwiatów Akonitu,
2 szklanki Żabiego skrzeku,
Dżdżownica,
2 suszone figi.

Sposób Sporządzenia:
Do kociołka, w którym jest woda podgrzana do temperatury 50° C wrzucić 2 szklanki żabiego skrzeku i znów doprowadzić do temperatury 50° C. Następnie mieszając przez 3 minuty w stronę odwrotną niż wskazówki zegara. Dodać dwie suszone figi pokrojone w kostkę pół na ół centymetra oraz jedną dżdżownicę. i podgrzać do temperatury 66° C i ostudzić aż eliksir przybierze barwę zgniło zieloną w tedy dodać 18 listków z kwiatu Akonitu i zagotować do temperatury 118° C.

Napój na czyraki
Składniki:
½ l wody
2 suszone pokrzywa
2 kły węża
3 rogate ślimaki
Garść igieł jeżozwierza
Przygotowanie: Zagotować wodę i wrzucić do niej suszoną pokrzywę. Gdy wywar będzie nabierze lekko zielony kolor dodać rozdrobnione rogate ślimaki. Pokruszyć kły węża w moździerzu, a następnie dodać je do wywaru. Odstawić z ognia, a po chwili dodać igły jeżozwierza i zamieszać. Eliksir po poprawnym sporządzeniu powinien mieć lekko szarawy odcień i jagodowy zapach.

Eliksir Dobrego Samopoczucia
Składniki:
1 mały kamyk saargo
1 kropla granatu mandżurskiego
1 ususzona czterolistna koniczyna
1 własna łza
3 gałki oczne żaby
10g księżycowego pyłu
Przygotowanie: Do kociołka wrzucić kamień saargo i skropić 1 kroplą granatu mandżurskiego, zamieszać i podgrzać do temperatury wrzenia. Następnie dodać czterolistną koniczynę, eliksir powinien zacząć dymić na zielono. Dodać jedną własną łzę i zamieszać 2 razy w lewo i 2 razy w prawo, działanie powtórzyć kilkakrotnie. Kociołek odstawić na tydzień. Po tygodniu powstały osad rozkruszyć i dodać do podgrzanego eliksiru. Zamieszać. Eliksir posypać księżycowym pyłem, a z gałek ocznych wycisnąć białko i osuszyć w niewielkim naczyniu na proszek. Proszek z białek ocznych dodać do eliksiru i zamieszać. Podgrzać do temperatury wrzenia, ostudzić, czynność powtarzać do otrzymania perłowo-złotej cieczy. Taki właśnie kolor ma ukończony eliksir, jest on bezwonny i wypryskują z niego małe bańki.

Eliksir Wiggenowy
Składniki:
300 g Kory drzewa Wiggen
100 g Ślazu Gumochłona
Sposób Sporządzenia.
Korę drzewa Wiggen pokroić w paski na długość 5 cm i zająć je doprowadzonym do temperatury 60°C Ślazem Gumochłona. Przelać do bardzo szczelnie zamkniętego naczynia. Naczynie wsadzić na 16 godzin do dołka wykopanego w ziemi na głębokość 150 cm i zasypać sianem i podpalić. Naczynie obsypać dokładnie popiołem i odstawić na kolejne 16 h. Po tym czasie Eliksir jest gotowy.

Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Elena McCarthy © 2006

15794 Unikalnych wizyt

PHP-Fusion v6.01.6 © 2003-2005


Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie