Strona Główna ˇ Kategorie NewsówPiątek, Wrzesień 18, 2020
Nawigacja
Strona Główna
Kategorie Newsów
Kontakt
Plan nauczania
..
...
Tabele

Klasa II - Receptury Eliksirów cz.II
Coxossis
Składniki:
2 płat kory drzewa Wiggen
1 oko diabła morskiego
3 świeże pajęczyny
1 kropla piołunu
1 kamyk saargo
½ litra wody morskiej
1 bulwa Akonitu
Przygotowanie: Przygotować wywar z bulwy Akonitu poprzez wrzucenie jej do wrzątku i odstawienie na tydzień. Otrzymany wywar odstawić, w tym czasie do kotła wrzucić kamień saargo i skropić go kroplą piołunu. Do powstałej bazy eliksiru dodać i świeżą pajęczynę, mieszając zagotować i dodać wywar z bulwy Akonitu. Powstałą miksturę odstawić na tydzień bez przykrycia w bardzo jasne miejsce. Po tygodniu uzupełnić zawartość kotła wodą i zagotować. Dodać 2 pajęczyny, dalej podgrzewając. Po 10 minutach dodać oko diabła morskiego, gdyby oko nie rozpuściło się samo – rozgnieść mieszadłem. Powstałą miksturę odstawić do ostygnięcia, w tym czasie w moździerzu dokładnie rozgnieść płaty kory drzewa Wiggen. Rozgniecione płaty dodać do ostygniętego eliksiru. Odstawić na 3 dni. Po 3 dniach zagotować. Gotowy eliksir ma nie przyjemny smak i zgniłozielony kolor.


Proverum
Składniki:
1 ususzony liść mandragory
3 szczypty sproszkowanego korzenia Abietis
200ml wody
4 krople wyciągu z kwiatu malwy
1 mały kamyk saargo
Przygotowanie: W kolbie zmieszać wodę i sproszkowany korzeń Abietis, odstawić aż nie przestanie dymić. W tym czasie do kociołka wrzucić kamień saargo i skropić go wyciągiem z kwiatu malwy. Powstałą ciecz podgrzać i zamieszać. Do kociołka dodać ususzony liść mandragory, znowu zamieszać i podgrzać. Po ostygnięciu dodać wcześniej przygotowany wywar ze sproszkowanego korzenia Abietis i zamieszać. Dobrze przygotowany eliksir powinien mieć lekko mętny kolor, powinien być bezwonny.

Felix Felicis
Składniki:
5 czterolistnych koniczyn
2 złote monety
2 krople granatu mandżurskiego
2 łzy feniksa
5 kropel rosy
1kg owocu durianu
20g ryżu
1 kropla soku z owoców jałowca
5 kropel ludzkich łez
2 0g sproszkowanego rogu jednorożca
1lwody
6 strąki kozieradki pospolitej
3 korzenie prawoślazu
Przygotowanie: W jednym kociołku rozcieńczyć granat mandżurski z ½ litra wody, a w drugim zagotować wodę i dodać korzenie prawoślazu. Do pierwszego dodać 2 złote monety i energicznie mieszając podgrzać. Następnie dodać czterolistne koniczyny i zamieszać, następnie odstawić. W kolbie wymieszać ze sobą ryż i łzy feniksa, a następnie dodać do drugiego kotła. Zawartość zagotować. Po zagotowaniu natychmiast połączyć z wcześniej odstawionym eliksirem i dodać 5 kropel rosy, zamieszać. Po upływie 20min dodać sproszkowany róg jednorożca. Eliksir odstawić na 2 tygodnie. W oddzielnym kotle przygotować napar ze strąków kozieradki. Napar dodać do eliksiru i zamieszać. Powstały eliksir odstawić na 3 miesiące, aż dojrzeje. Po poprawnym przygotowaniu eliksir powinien mieć słoneczną barwę, lekko świetlistą. Po bliższym przyjrzeniu się powinna unosić się nad nim mgiełka wznosząca się w charakterystyczny sposób.
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Elena McCarthy © 2006

15799 Unikalnych wizyt

PHP-Fusion v6.01.6 © 2003-2005


Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie