Strona Główna ˇ Kategorie NewsówPiątek, Wrzesień 18, 2020
Nawigacja
Strona Główna
Kategorie Newsów
Kontakt
Plan nauczania
..
...
Tabele

Selvin Slitherin - geniusz eliksotwórstwa
Selvin Slitherin - prapotomek założyciela Slazara Sliherina. Jako pierwszy zaczął badać złowrogie mikstury z średniowiecza. Twórca połączenia Ingerencji, pra ojciec Samoeliksotórstwa, odkrył i sam sobie przypisał wiele pradawnych eliksirów. Twórca wielu Trucizn. Dokończył dzieło swego przodka i stworzył eliksir Slitherina.

Eliksiry Założycielskie - to eliksiry stworzone przez 4 założycieli Hogwartu. Najprawdopodobniej wymyślone przez ich ludzi a zatwierdzone jako własne projekty. Eliksiry Huffelupffu i Ravenclawu działają na siebie wzajemnie, tzn. Ravenclaw jest silną trucizną zaś Eliksir Huffelpuff jest antidotum na tą truciznę. Dotychczas nie odkryto eliksiru Gryffindora ale najprawdopodobniej jest to antidotum na eliksir Slitherina:

-Eliksir Ravenclaw- Właściwości: Silna trucizna zakazana przez Ministerstwo tak jak wszystkie inne mikstury, po wypiciu z człowieka wydobywa się lekka błękitna mgła. Objawmy są nadmierne wymioty przez co człowiek wypluwa swój żołądek i swoje wnętrzności.
-Eliksir Huffelpuff- Właściwości: Ma za zadanie zatamować wymioty wnętrzności, działa również jako środek przeciw bólowy na bóle brzucha. Po sporządzeniu tego eliksiru kolor powinien być słonecznikowy.
-Eliksir Slitherina (Nalewka) - silna trucizna, powodująca ponure wizje które skutecznie wyniszczają psychikę i doprowadzają do leków, nocnych koszmarów, wizji, a nawet do samobójstwa. Na truciznę nie działa bezoar ani żadne z powstałych antidotów. Działanie jest nie zwykle długie i wyczerpujące, nalewka może działać nawet do 3 tygodni.


Trucizny Selvina:

Trucizna Koszmarnego Snu- Jest to trucizna słaba po której zapada się w glęboki sen w którym śnią się nam ponure koszmary, często powoduje zimne poty w czasie snu po przebudzeniu działanie zanika. Kolor tej trucizny jest krwisto czerwony, zapach raczej słodki różany.

Składniki:
5 kropel krwi niedźwiedzia
4 kropel krwi węża
8-10 płatków róży
12-15 płatków czarnej róży
0,3l wody różanej lub oleju różnego
0,5l mleka koziego
Listek aloesu
1-3 ziaren pieprzu
Przepis:
Na sam początek należy do dużego kociołka wlać 0,5 wody krystalicznej i odstawić na wolny ogień. Następnie wziąć płatki róży czerwonej i czarnej wsypać do wysokiego naczynia zamieszać by kawałki płatków się dobrze pomieszały następnie zalać wodą lub olejkiem różanym, dodać do tego ziarna pieprzu i odstawić do zamrożenia. Mrozić w temp. -30C przez 12 do 15 minut. Gdy to się mrozi należy wlać do podgrzanej wody na przemian po kropli krwi zaczynając od krwi niedźwiedzia. Po dodaniu krwi mocno zamieszać i odstawić na ostry ogień. Gdy wyjmiemy zamarznięte płatki róż w wodzie różanej dodajemy jeszcze zamrożone do mleka koziego aby się nam to rozpuściło. Gdy nie będzie po powierzchni mleka dryfować kawałki lodu dodajemy do gotującej się wody, energicznie mieszając. Po 3-5 minut eliksir jest gotowy. Na koniec dodajemy w całości listek aloesu.


Trucizna Szybka Śmierć- jest to trucizna która powoduje bezbolesny i natychmiastowy zgon. Przyczyny śmierci nie są znane. Antidotum to natychmiastowe podanie bezoaru. kolor eliksiru jest błękitny.

Składniki
Czarna jagoda
Czarna porzeczka
0,5l spirytusu
Kły węża
Jad Tarantuli
Jad Żmii
Zsiadłe mleko
Krew Jednorożca
4-5 łyżek cukru
Przepis:
Owoce zmiażdżyć łyżką i wymieszać porządnie z cukrem. Następnie wszystko zalać spirytusem i odstawić na 5-10 minut. Następnie ustawić średni kociołek na żywym ogniu i wlać do niego 1l wody i czekać aż woda zacznie się gotować. Następnie Jady i Krew jednorożca pożądanie zmieszać z łyżką cukru i zsiadłym mlekiem. Następnie należy dodawać na przemian mieszankę spirytusu i mleka aż eliksir zabarwi się na lekko niebieski. Wtedy należy odstawić do wystudzenia. Warto dodać do czerwonego wina lub do sernika, by substancja była niewykrywalna dla ofiary.
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Elena McCarthy © 2006

15804 Unikalnych wizyt

PHP-Fusion v6.01.6 © 2003-2005


Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie