Strona Główna ˇ Kategorie NewsówPiątek, Wrzesień 18, 2020
Nawigacja
Strona Główna
Kategorie Newsów
Kontakt
Plan nauczania
..
...
Tabele

Klasa III - Receptury Eliksirów cz.I
Eliksir Fluoroscencji
Składniki:
- 2 grzyby księżycowe
10 g sproszkowanej kory drzewa sandałowego
2 krople wody zbieranej w pełnię księżyca
1 mały kamyk saargo
Przygotowanie: do kociołka wrzucic kamień sargo i zalac go wodą. Do płynu wrzucic drobno pokrojone grzyby i mieszac zgodnie z ruchem zegara przez około 5 min.Następnie dodac sproszkowaną korę. Odłożyc na 3 dni do ciemnego miejsca. Po tym okresie eliksir powinien delikatnie swiecic.

Eliksir Męstwa
Składniki:
1 ususzone serce lwa
2 pióra kolibra
5 g kolców róż
1 kropla różanej wody
1 mały kamyk saargo
Przygotowanie: Kamień saargo zalać kroplą wody różanej. Dodać kolce róż i mieszać przez 10 min. Następnie rozkruszyć serce lwa i powstały pył dodać do mikstury, odstawić na tydzień. Następnie dodać 2 pióra kolibra i zagotować. Eliksir powinien mieć szarą barwę i zapach alkoholu.


Eliksir Ravenclaw
- 3 móżdżki żaby
- 4 krople krwi smoka
- 5 włókienek z serca smoka Hybrydzkiego
- 3 rogi dwurożca
- figa
- skrzydło kruka
Sposób uwarzenia: Wlewamy do kociołka pół litra wody i umieszczamy je nad ogniem. Doprowadzamy ją do temperatury bliskiej wrzeniu (ok. 80oC). Dodajemy jeden móżdżek żaby, który powinien być w całości. Zmniejszamy temperaturę do ok. 50o i dodajemy obraną i dokładnie posiekaną figę. Dodajemy do tego pozostałe móżdżki, które tym razem dzielimy na 4 równe połowy. Eliksir odstawiamy na 24 godziny, aby nabrał odpowiedniej barwy(kolor fiołkowy). Należy trzymać go w suchym i ciepłym miejscu (temp. ok. 25oC). W czasie, gdy eliksir będzie dochodził, łączymy ze sobą krople krwi smoka, włókna z serca smoka oraz 3 zmiażdżone rogi dwurożca. Wszystko to wkładamy do jednego naczynia i tworzymy z tego jednolitą masę, koloru bladej czerwieni. Jeżeli masa jest gotowa, wstawiamy ją obok naszego eliksiru i czekamy. Po 24 godzinach należy podgrzać eliksir do temperatury 60oC. Następnie bierzemy oczyszczone skrzydło kruka i nakładamy na całą jego powierzchnię masę z włókien, krwi oraz sproszkowanych rogów. Takie skrzydło dodajemy do eliksiru i gotujemy w stałej temperaturze, mieszając zawartość kociołka srebrną łyżką. Należy pamiętać, aby wykonać nie więcej niż 30 i nie mniej niż 20 obrotów (zgodnie z ruchem wskazówek zegara) na godzinę. Oczywiście mieszamy eliksir równomiernie. Po 2 godzinach gotowania wlewamy eliksir do dużego, srebrnego naczynia i odstawiamy na 4 tygodnie w ciemne, chłodne miejsce (temp. ok. 15oC). Po tym czasie eliksir jest gotowy do działania i przyjmuje barwę ciemnoniebieską. Właściwości: Silna trucizna zakazana przez Ministerstwo tak jak wszystkie inne mikstury, po wypiciu z człowieka wydobywa się lekka błękitna mgła. Objawmy są nadmierne wymioty przez co człowiek wypluwa swój żółądek i swoje wnętrzności.

Eliksir Amonowy
Składniki:
- 3 Krople Krwi Jednorożca
- 4 suszone Figi
- Śledziona Żaby
- Sproszkowany Korzeń Asfodelusa
- Liść z Drzewa Wiggen
- Nalewka z Piołunu
Sposób Sporządzenia:
Do Nalewki z Piołunu dodać liść z drzewa Wiggen wraz z Korzeniem Asfodelusa, Figi pokroić i pestki z Fig wymieszać ze Śledzion, dodać do kociołka podgrzewać przez 4 minuty na średnim ogniu. Po 72 godzinach dodać Krew Jednorożca. Podawać 90 Kropli na każde 3 Kilogramy wagi osoby, której chcemy poddać eliksir.

Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Elena McCarthy © 2006

15813 Unikalnych wizyt

PHP-Fusion v6.01.6 © 2003-2005


Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie