Strona Główna ˇ Kategorie NewsówPiątek, Wrzesień 18, 2020
Nawigacja
Strona Główna
Kategorie Newsów
Kontakt
Plan nauczania
..
...
Tabele

Klasa III - Receptury Eliksirów cz.II
Eliksir Rybiego Oddechu
Składniki:
2 liście skrzeloziela
5 kropel wody z sadzawki
1 mały kamyk saargo
1 łza trytona
3 niewielkie muszle
Przygotowanie: Do kropli wody dodać łzę trytona i skropić mieszaniną kamyk saargo. Zamieszać i nie podgrzewać. Dodać muszle i odstawić na tydzień. Po tygodniu zamieszać 3 razy i dodać rozdrobnione skrzeloziele. Po 13 min zamieszać w przeciwną stronę niż wcześniej. Eliksir powinien przybrać wtedy zielonkawy odcień

Eliksir paplania
Składniki:
1 jaszczurzy jęzor
5 liści pokrzywy
1 kropla wyciągu z pestek cytryn
1 mały kamyk saargo
Przygotowanie: Pociąć jaszczurzy język i połączyć z podartymi liśćmi pokrzyw. Kamyk saargo wrzucić do kociołka i dodać bezpośrednio na kamień wyciąg z pestki. W wypadku zbyt dużego kamienia mikstury może przyrosnąć za dużo w tym wypadku użyć odpowiedniego zaklęcia usuwającego. Po wykonaniu powyższych czynności dodać wcześniej przygotowany język z pokrzywami i gotować przez około 20 min. Eliksir przed gotowaniem powinien mieć szary kolor, a po ugotowaniu powinien zmienić się na zielony.


Eliksir Hufflepuff
- Tojad żółty
- Asfodelus (korzeń + liście)
- Bezoar
- 3 krople krwi jednorożca
- Włókno z serca borsuka
- Sproszkowany róg jednorożca
Sposób przyrządzenia:
Wlewamy 400ml wody do kociołka i ustawiamy nad ogniem, osiągając temperaturę 40oC. Dodajemy krople krwi jednorożca i mieszamy pięć razy, w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara. Następnie dodajemy płatki kwiatu tojadu żółtego i posiekany korzeń oraz liście asfodelusa. Podgrzewamy zawartość kociołka do temperatury 80oC. Cały czas mieszamy zawartość i dodajemy powoli sproszkowany róg jednorożca. Mieszając, czekamy, aż otrzyma kolor pomarańczowy. Po otrzymaniu odpowiedniego koloru, zdejmujemy kociołek z ognia i dodajemy drobno pokrojony bezoar. Odstawiamy eliksir na 4 godziny, w celu otrzymania odpowiedniej konsystencji (gęsty). Trzymamy eliksir (barwy ciemnej żółci) w jasnym i słonecznym miejscu. Po tym czasie kładziemy eliksir i podgrzewamy do temperatury bliskiej wrzeniu (90oC), aby odzyskała konsystencje wodnistą. Dodajemy włókno z serca borsuka. Eliksir powinien otrzymać kolor słoneczny. Mieszamy jeszcze dwadzieścia dwa razy w stronę przeciwną do ruchu wskazówek zegara i odstawiamy eliksir na ostygnięcie. Następnie podajemy go osobie, która zażyła eliksir Ravenclaw. Właściwości: Ma za zadanie zatamowac wymioty wnetrzności, działa równierz jako środek przeciw bólowy na bóle brzucha. Po sporzadzeniu tego eliksiru kolor powinien być słonecznikowy.
Eliksir UNICORN
Składniki:
- 3000 ml wody
- 3 Sproszkowane Rogi Jednorożca
- 3 Włosy z ogona Jednorożca
- 8 Kropel Krwi Jednorożca
Sposób Sporządzenia:
Krew Jednorożca podgrzać w kociołku do Temperatury 18°C następnie utrzymywać tą temperaturę aż wywar w kociołku zmieni kolor na srebrny. Po uzyskaniu Szarawego odcienia dodać wodę i ostudzić miksturę do temperatury 1°C i wrzucić pocięte na długość 2 cm trzy włosy z Ogona Jednorożca. Rozbite na drobne Kamienie Sercowe zalać wywarem i intensywnie mieszając podgrzać na dużym ogniu do temperatury 56°C i odczekać aż nad wywarem będą unosić się żółte opary. Eliksir musi dojrzeć 48 h od pełni księżyca, po tym czasie kolor powinien zrobić się żółty a konsystencja powinna być wodnista, powinna wydobywać się lekka woń. Podawać w temperaturze 12°C.

Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Elena McCarthy © 2006

15825 Unikalnych wizyt

PHP-Fusion v6.01.6 © 2003-2005


Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie